Porsche Museum

Zapraszam do obejrzenia kilku kadrów z sanktuarium każdego miłośnika miłośnika motoryzacji. To absolutnie wspaniałe, wyjątkowe miejsce zlokalizowane na spokojnych przedmieściach Stuttgartu to jeden z celów wycieczek turystów z całego świata.

Budynek Muzeum Porsche został zbudowany kilka lat temu i prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. Po przeciwnej stronie ulicy zlokalizowany jest salon sprzedaży i serwis. Patrząc dalej widzimy wejście na teren kompleksu fabryk.

Na parterze muzeum znajduje się kasa, za nią kawiarnia z kilkoma minimalistycznymi stolikami i ogromna szyba, zza której można podziwiać mechaników Porsche Classic przy pracy. Jest również sklepik z gadżetami poświęconym marce Porsche. Uwaga! Można się zapomnieć i zostawić tam sporo gotówki!

Najciekawsza część znajduje się na piętrze. Ekspozycja obejmuje zaledwie kilkadziesiąt aut, ale każde z nich jest wyjątkowe. Można zobaczyć pierwsze konstrukcje założyciela marki – Ferdynanda Porsche, jego powojenne, rozpoznawalne modele serii 356, aż po wszystkie generacje legendarnej 911. Sporo miejsca poświęcono sukcesom sportowym. Można zrobić sobie zdjęcia przy legendarnych samochodach wyścigowych wygrywających najsłynniejsze wyścigi – Targa Florio, Carrera Panamericana, Le Mans czy Paryż-Dakar.

Są również wystawy specjalne, zmieniające się raz na pół roku.

Po takiej dawce emocji związanych z podziwianiem legend motoryzacji wskazany jest spacer po zielonych przedmieściach Zuffenhausen, do czego szczerze zachęcam.